12:36
Навчання в умовах адаптивного карантину
2020-2021 навчальний рік розпочався, а Україна, як і раніше, продовжує жити в умовах карантинних обмежень, запроваджених для боротьби з поширенням коронавірусної інфекції Covid-19.

Як ці обмеження вплинуть на навчальний процес – болюче питання, яке вимотало чимало нервів як учителям, так і батькам.

Щоб дещо прояснити ситуацію, ми зібрали відповіді на найпопулярніші запитання.
У МОЗ запевняють, що навчальний рік розпочався в усіх школах України, за винятком шкіл у регіонах з "червоним" рівнем епідеміологічної небезпеки.
Маски, щитки, антисептики. Що з цього потрібно?
Усе. Але треба врахувати, що правила навчального процесу можуть відрізнятися залежно кольору, в який "пофарбовано" наш регіон. Наприклад, у школах, розташованих у населених пунктах з "зеленим" рівнем епідемічної небезпеки, учителям не потрібно носити захисні щитки.
А ось температурний скринінг для вчителів (вище 37,2 градуса – недопуск до роботи), використання антисептиків на вході й ретельне миття рук усіх учасників навчального процесу після кожного уроку є обов'язковими для шкіл, розташованих не тільки в "помаранчевій", а й у "жовтій" і "зеленій" епідеміологічних зонах.

Незалежно від карантину вхід до закладу освіти та пересування ним будуть можливими тільки в масці або респіраторі, однак діти початкових класів можуть перебувати в школі без них (це з оновлених рекомендацій МОЗ).

Для інших учасників навчального процесу під час занять маски та респіратори можна не використовувати, однак вони є обов'язковими під час пересування всередині приміщення.

Перед заняттями вчителі повинні опитати учнів щодо самопочуття та обстежити на предмет ознак респіраторних захворювань.

Якщо в дитини виявили симптоми ГРВІ або коронавірусної хвороби, її слід відвести в окреме приміщення, надіти маску, повідомити батькам про симптоми, за необхідності викликати швидку або мобільну бригаду для тестування.

Після цього дитина повинна перебувати або на самоізоляції, або в лікарні, якщо випадок середньої тяжкості. При підтвердженні в неї Covid-19 весь клас має піти на самоізоляцію.

У туалетах навчальних закладів повинні бути антисептик, рідке мило й паперові рушники (або електоросушарки для рук), забороняється використання багаторазових рушників.

Провітрювати класи після кожного заняття слід протягом 10 хвилин. Персонал має бути забезпечено захисними масками з розрахунку: 1 маска на 3 години роботи.
Закладам освіти рекомендують:

- відчинити кілька входів до будівлі;

- збільшити відстань між партами;

- використовувати розмітку на підлозі для організованого руху коридорами;

- виділити зони переміщення для учнів різних вікових категорій;

- використовувати великі приміщення, зокрема актові зали, рекреації, коридори, адаптовані для потреб навчання;

- за сприятливих погодних умов проводити заняття на відкритому повітрі;

- установити гнучкий графік початку занять для різних категорій учнів.

Для того, щоб мінімізувати пересування учнів у приміщеннях закладу, рекомендується закріпити за класами окремі навчальні кабінети.
Що відомо з приводу шкільного транспорту?
Він працюватиме, але, зрозуміло, що з дотриманням карантинних норм.
А харчування в школах буде?
Згідно з рекомендаціями МОЗ, під час харчування відстань між столами має становити не менше 1,5 м, а за столом повинні перебувати не більше 4 осіб.

Залишайтесь здоровими! Бережіть себе!
Директорка Василина ШУТЬКО
Категорія: День за днем | Переглядів: 188 | Додав: vasilina_76 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar