Додаток 5

до наказу від 31.08.2021 № 48

 

Тимчасовий порядок

організації освітнього процесу в Голубівській гімназії

у період карантину у зв’язку з поширенням

коронавірусної хвороби (COVID - 19)

 

1. Призначити відповідальними за виконання Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладі освіти в період карантину в зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID - 19) заступника директора з навчально-виховної роботи Задорожню О.Ю.,    медсестру Морозову А.О.

2. Відповідальній особі Задорожній О.Ю.:

2.1. Забезпечити контроль за виконанням заходів щодо профілактики розповсюдження коронавірусної хвороби, інфекційно-респіраторних захворювань.

Щоденно

2.2. Провести роз’яснювальну роботу з персоналом та здобувачами освіти щодо індивідуальних заходів профілактики та реагування на виявлення симптомів коронавірусної хвороби (COVID - 19) серед здобувачів освіти та працівників закладу освіти.

До 04.09.2021

2.3. Розробити алгоритми дій на випадок надзвичайної ситуації, пов’язаної з реєстрацією випадків захворювання на коронавірусну хворобу (COVID - 19) серед здобувачів освіти та працівників закладу освіти.

До 04.09.2021

2.4. Провести інструктаж для працівників щодо запобігання поширенню корона вірусної інфекції (COVID - 19), дотримання правил респіраторної гігієни та протиепідемічних заходів.

До 04.09.2021

2.5.   Скласти графік допуску здобувачів освіти до закладу, маршрути руху здобувачів освіти, режим роботи школи (графік дзвінків, розклад уроків тощо) з урахуванням вимоги дотримання соціального дистанціювання.

До 01.09.2021

3. Затвердити Програму проведення інструктажу для працівників щодо запобігання поширенню корона вірусної інфекції (COVID - 19), дотримання правил респіраторної гігієни та протиепідемічних заходів (додаток 5.1).

01.09.2021

4. Технічним працівникам О.Востріковій, Н.Степанченко:

4.1 забезпечити необхідні умови для дотримання працівниками правил особистої гігієни (рукомийники, мило рідке, паперові рушники, антисептичні засоби для обробки рук тощо).

Постійно

4.2. На входах до приміщення закладу організувати місця для обробки рук антисептичними засобами, позначити їх яскравим вказівником про правила та

необхідність дезінфекції рук.

До 01.09.2021

4.3. У санітарних кімнатах забезпечити наявність рідкого мила та паперових рушників.

Постійно

4.4. Організувати у кінці робочого дня проведення очищення і дезінфекції поверхонь (в тому числі дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил тощо).

Щоденно

4.5. На території школи розмістити контейнери/урни для використаних масок з чіткою яскравою відміткою «Використані маски та рукавички».

До 01.09.2020

Щоденно

4.6.Забезпечити дезінфекцію контейнерів для використаних засобів індивідуального захисту.

Щоденно

5. Медичній сестрі Морозовій А.О.:

5.1. Провести навчання працівників щодо одягання, використання, зняття засобів індивідуального захисту, їх утилізації.

До 04.09.2021

5.2. Підготувати та розмістити на стенді інформацію про необхідність дотримання респіраторної гігієни та етикету кашлю, підготувати пам’ятки для учнів і батьків щодо запобігання поширенню коронавірусну хворобу (COVID– 19), дотримання правил респіраторної гігієни, індивідуальних заходів профілактики.

До 04.09.2021

5.3. Провести роз’яснювальну роботу з працівниками закладу освіти щодо  запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID– 19), дотримання правил респіраторної гігієни, індивідуальних заходів профілактики та реагування на виявлення симптомів коронавірусної хвороби (COVID– 19)

До 11.09.2021

5.4. Перед початком занять проводити температурний скринінг працівників, обстеження на наявність симптомів респіраторної хвороби (із фіксацією у спеціальному журналі).

Щоденно

5.5. Забезпечити відсторонення від навчання або роботи, направлення на подальше дообстеження дітей і працівників із ознаками гострого респіраторного захворювання  або  підвищеною  температурою  тіла понад 37,20 С. Повернення до закладу освіти можливе лише за наявності інформації про задовільний стан здоров’я та відсутність контактів з інфікованими особами.

У день виявлення захворювання

5.6. У разі виявлення ознак гострої респіраторної хвороби, за відсутності батьків, тимчасово ізолювати здобувачів освіти в спеціально відведеному приміщенні, одягнути на них засоби індивідуального захисту (респіратор, захисна маска), інформувати батьків (інших законних представників) та рекомендувати направлення до закладу охорони здоров’я.

У день виявлення захворювання

5.7. Контролювати дотримання Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину в зв’язку з

поширенням коронавірусної хвороби (COVID - 19) у їдальні та харчоблоці.

Щоденно

5.8. Сформувати списки здобувачів освіти та працівників закладу, які належать до групи ризику, надати їх класним керівникам і організувати щоденний моніторинг стану здоров’я зазначеної категорії осіб.

До 04.09.2021

5.9. Своєчасно відслідковувати та надавати інформацію про екстрені повідомлення.

Щоденно

6. Кухарю Горбас Н.М.:

6.1. При організації харчування забезпечити відстань  між столами  не менше

1,5 м та розміщення за столом не більше 4-х осіб.

Постійно

6.2. Організувати питний режим здобувачів освіти з допомогою фасованої питної продукції.

Щоденно

6.3. Забезпечити використання працівниками харчоблоку засобів індивідуального захисту із розрахунку 1 захисна маска на 3 години роботи, одноразових рукавичок, які змінюються після кожної дії (виробничого процесу на харчоблоці, їдальні), не пов’язаних між собою. Засоби індивідуального захисту мають бути в наявності із розрахунку на 5 робочих днів, у т.ч. на 1 робочу зміну – безпосередньо на робочому місці працівника.

Постійно

6.4. Забезпечити виконання працівниками харчоблоку ретельного миття рук з милом або обробку антисептичним засобом після кожного зняття засобів індивідуального захисту (захисних масок, одноразових рукавичок) перед одяганням чистих засобів індивідуального захисту.

Постійно

6.5. Забезпечити при організації харчування умови для дотримання працівниками правил особистої гігієни (рукомийники, мило рідке, паперові рушники. Антисептичні засоби для обробки рук тощо). Працівник їдальні, який видає страви або здійснює розрахунок, повинен бути забезпечений засобами індивідуального захисту (захисною маскою або респіратором, захисними окулярами або захисним щитком, одноразовими рукавичками).

Постійно

7. Педагогічним працівникам:

7.1. Неухильно дотримуватися правил респіраторної гігієни та протиепідемічних заходів.

Щоденно

7.2. На початку уроку проводити моніторинг стану здоров’я здобувачів освіти, обстеження на наявність симптомів респіраторної хвороби.

Протягом робочого дня

7.3. Забезпечити відсторонення від навчання учнів із ознаками гострого респіраторного захворювання  або  підвищеною  температурою  тіла понад 37,20 С, направити їх до медичної сестри, інформувати адміністрацію школи та батьків.

У разі захворювання

7.4. Проводити роз’яснювальну роботу з учнями щодо  запобігання поширенню коронавірусну хворобу (COVID - 19), дотримання правил респіраторної гігієни, індивідуальних заходів профілактики та реагування на виявлення симптомів коронавірусну хворобу (COVID - 19).

Постійно

7.5. Після кожного навчального заняття проводити провітрювання впродовж не

менше 10 хвилин.

Постійно

7.6. Проводити заняття на відкритому повітрі.

За можливості

7.7. Використовувати засоби індивідуального захисту (респіратор або захисну маска, в тому числі виготовлена самостійно) із розрахунку 1 захисна маска на 3 години роботи. Засоби індивідуального захисту можуть не використовуватися

під час уроку.

Щоденно

7.8. Контролювати дотримання здобувачами освіти правил респіраторної гігієни та протиепідемічних заходів.

Постійно

8. Класним керівникам 1-7-х класів:

8.1. Провести роз’яснювальну роботу з учнями та батьками, підготувати пам’ятки щодо  запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID– 19), дотримання правил респіраторної гігієни, індивідуальних заходів профілактики та реагування на виявлення симптомів коронавірусної хвороби (COVID– 19).

До 04.09.2021

8.2. Перед початком занять проводити обстеження учнів на наявність симптомів респіраторної хвороби.

Щоденно

8.3. Забезпечити відсторонення від навчання учнів із ознаками гострого респіраторного захворювання або  підвищеною  температурою  тіла  понад 37,20 С, направити їх до медичної сестри, інформувати адміністрацію школи та батьків.

У день виявлення захворювання

8.4. Забезпечити повернення до закладу освіти учнів, які були відсторонені від занять, лише за наявності інформації про задовільний стан здоров’я та відсутність контактів з інфікованими особами.

У разі потреби

8.5. Забезпечити щоденний моніторинг стану здоров’я  учнів, які належать до групи ризику.

Щоденно

8.6. Неухильно дотримуватися правил респіраторної гігієни та протиепідемічних заходів.

Щоденно

8.7. Контролювати дотримання здобувачами освіти правил респіраторної гігієни та протиепідемічних заходів.

Постійно

8.8. Організувати харчування учнів відповідно до графіку із дотриманням протиепідемічних вимог: дотримання соціальної дистанції, використання індивідуальних засобів захисту (респіратор або захисна маска).

Щоденно

8.9. Організувати питний режим учнів з допомогою використання індивідуальних ємностей.

Щоденно

9. Усім працівникам закладу освіти на початку робочого дня заходити до приміщення школи виключно за умови температурного скринінгу та використання засобів індивідуального захисту (респіратора, захисного щитка або маски, в тому числі виготовленої самостійно).

Щоденно

11. Не допускати до роботи персоналу, визначеного таким, який потребує самоізоляції відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я, а також у разі виявлення підвищеної температури тіла понад 37,20 С або із ознаками гострого респіраторного захворювання.

Щоденно

12. Обмежити проведення масових заходів в закритих приміщеннях (окрім заходів, необхідних для забезпечення функціонування закладу освіти).

Щоденно

13. Категорично заборонити вхід до школи сторонніх осіб, батьків або осіб, які їх замінюють.

Постійно

14. Дозволити здобувачам освіти та працівникам закладу освіти вхід і пересування приміщеннями  школи із використанням захисних масок або респіраторів. Для учнів 1-4-х класів, дошкільнят вхід і пересування приміщеннями  школи  дозволяється без використання засобів індивідуального захисту.

Щоденно